Artur Jędrzejczyk i kilka innych zaskakujących powołań na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze

Artur Jędrzejczyk i kilka innych zaskakujących powołań na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze

Eksperci piłki nożnej oraz kibice reprezentacji Polski od dłuższego czasu zastanawiali się kto dokładnie pojedzie na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Selekcjoner Czesław Michniewicz jak sam zaznaczył, miał kilka ciężkich orzechów do zgryzienia. Kto ostatecznie okazał się niespodzianką wśród powołań Czesława Michniewicza?

Eksperci oraz kibice zaskoczeni kilkoma powołaniami

Wielkie zaskoczenie wśród wszystkich osób interesujących się polską piłką nożną na pewno wzbudziły dwa nazwiska – Artur Jędrzejczyk oraz Kamil Grosicki. Są to zawodnicy odpowiednio Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Ten pierwszy od dłuższego czasu nie był powoływany ze względu na problemy zdrowotne. Swoje najlepsze czasy w Legii Warszaw miał w momencie, gdy w ekipie grał jeszcze m.in. Michał Kucharczyk – dowiedz się więcej o karierze Michała Kucharczyka. Z kolei Grosicki od pewnego czasu nie wykazuje aż tak dobrej formy jak niegdyś. Dlatego kibice są zaskoczeni, że dwaj piłkarze znaleźli się w kadrze na mundial.

Doświadczenie kluczem do sukcesu?

Oczywiście nie można odebrać obu zawodnikom tego, że mają ogromne doświadczenie. Uczestniczyli w niejednym ważnym meczu kadry, a także kilkukrotnie byli bohaterami spotkań kadry narodowej. Szczególnie Kamil Grosicki, który ma na swoim koncie wiele ważnych goli i asyst w koszulce z orzełkiem na piersi. Jednak tutaj po raz kolejny przychodzi nam na myśl to, czy aby na pewno zawodnik ten powinien jechać ze względu na swoje wcześniejsze zasługi? No cóż, na pewno Czesław Michniewicz jako trener reprezentacji Polski poświęcił odpowiednio dużo czasu, aby przeanalizować kandydatury wszystkich zawodników aspirujących do gry w kadrze. Dlatego miejmy nadzieje, że to rzeczywiście odpowiedni wybór selekcjonera i zawodnicy okażą się wzmocnieniem reprezentacji Polski na tym ważnym turnieju.