Drużyna Anglii wygwizdana za klęknięcie przed rozpoczęciem spotkania z Węgrami

Drużyna Anglii wygwizdana za klęknięcie przed rozpoczęciem spotkania z Węgrami

Zakazy stadionowe UEFA nie obejmują osób poniżej 14 roku życia. A to oznacza, że ​​w sobotnim meczu w Budapeszcie mogły wziąć udział również dzieci będące świadkami haniebnych zachowań. Podczas meczu zgromadziły się tysiące węgierskich kibiców, którzy wygwizdali angielskich zawodników. I doszło do tego pomimo nakazu, aby mecz Ligi Narodów UEFA był rozgrywany za zamkniętymi drzwiami.

Węgierski FA został dotknięty zakazem kibicowania na pięć spotkań z powodu rasistowskich nadużyć podczas meczów. Wykorzystał jednak lukę, aby zapewnić, że trybuny Puskas Arena nie będą świecić pustkami, powodując kontrowersyjny moment przed meczem, podczas którego zawodnicy Anglii zostali wygwizdani za uklęknięcie.

Dlaczego na stadionie byli kibice?

Orzeczenie UEFA zabrania dorosłym kibicom udziału w nadchodzących meczach Węgier. Jednak przepisy już nie zabraniają chodzenia na mecze dzieciom poniżej 14 roku życia. A do tego tolerowany jest również jeden dorosły na 10 nieletnich.

W ten sposób do Puskas Arena mogło wejść do 36 000 osób podczas starcia Ligi Narodów, z czego 3600 osób dorosłych.

Anglia była jedną z drużyn, które spotkały się z rasistowskimi obelgami, jakie doprowadziły do ​​zakazu. A w sobotę Three Lions ponownie wygwizdano za uklęknięcie przed rozpoczęciem meczu. Obrońca Anglii Conor Coady powiedział, że to bardzo rozczarowujące. I ważne jest, aby ludzie zrozumieli, dlaczego to robimy.

Jaka była reakcja Anglii?

Zapytany o niezwykłą sytuację, szef Anglii Gareth Southgate powiedział, iż należy się upewnić, że jest się konsekwentnym w przekonaniach. I, że należy pokazać zjednoczone stanowisko, jakie zawodnicy zajmują jako zespół, a także to, że wspólnie uważają takie działania za haniebne.

Po meczu Gareth Southgate dodał, że w ten sposób starają się edukować ludzi na całym świecie. I, że nie ma pojęcia, dlaczego kibice zdecydowali się wygwizdać ten gest. Reprezentacja Anglii po prostu zajęła stanowisko jako drużyna.