Jacy byli najlepsi piłkarze do tej pory w XXI wieku?

Jacy byli najlepsi piłkarze do tej pory w XXI wieku?

Piłka nożna to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych na świecie. Liczba fanów tego sportu sięga prawie 4 miliardów na całym globie i ciągle rośnie.

Dlatego nie należy się dziwić, że najlepsi przedstawiciele tego sportu cieszą się sławą celebrytów i zarabiają bajeczne pieniądze dzięki swoim umiejętnościom.

Lista top piłkarzy (z XXI wieku) dostarczających największych piłkarskich emocji swoim fanom:

  1.  Cristiano Ronaldo (CR7) – napastnik z Portugalii, który zdobył: 450 goli, cztery puchary Ligi Mistrzów, dwa Superpuchary UEFA, trzy klubowe mistrzostwa świata. Jest najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie. Posiada również swoje muzeum, w którym zgromadził ponad 130 przedmiotów ze swojej imponującej kariery, tam także znajduje się jego figura wykonana z wosku. Pod tym linkiem więcej informacji o Cristiano Ronaldo: https://www.premierleague.pl/najlepszy-w-premier-league-i-na-swiecie-nie-kto-inny-jak-cr7/.
  2. Leo Messi – napastnik z Argentyny, najlepszy piłkarz i król strzelców Copa America z 2021, najlepszy piłkarz Mistrzostw Świata 2014. Drugi najlepiej opłacany piłkarz świata.
  3. Neymar – napastnik z Brazylii, najdroższy piłkarz w historii futbolu, zdobywca Superpucharu UEFA i Superpucharu Hiszpanii. W swojej dotychczasowej karierze zdobył 196 goli.
  4. Luis Suarez –  środkowy napastnik z Urugwaju, jeden z najlepszych napastników ostatniego dziesięciolecia. Z reprezentacją Urugwaju wygrał Copa America, a z FC Barcelona czterokrotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii. Dwukrotny zwycięzca Złotego Buta.
  5. Robert Lewandowski – środkowy napastnik z Polski, jeden z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia. Do tej pory zdobył takie trofea jak: Piłkarz Roku UEFA 2020, Laureus World Sports Awards: Nagroda specjalna 2022, Najlepszy Polski Sportowiec Roku 2020-2022. Obecnie gra w hiszpańskim klubie FC Barcelona.