Rasistowskie komentarze w kierunku angielskiej drużyny piłkarzy

Rasistowskie komentarze w kierunku angielskiej drużyny piłkarzy

Jaki był finał Euro 2020, wie chyba każdy. O dramatycznym zachowaniu angielskich kibiców również. Jak się okazało, to jeszcze nie wszystko. Wielka Brytania nie ma ostatnio dobrej passy!

Festiwal wyzwisk w sieci

Piłka nożna to emocje, które często wymykają się spod płaszcza zdrowego rozsądku. W przypadku przegranych zawsze następuje starcie wielkich nadziei z rzeczywistością, co kończy się ostrą burzą. Polscy kibice również pozwalają sobie na nieprzychylne komentarze pod adresem polskich gwiazd piłki nożnej, wylewając swoje frustracje po nieudanych meczach. Trzeba jednak przyznać, że nie na taką skalę, jak miało to miejsce na mediach społecznościowych piłkarzy angielskiej drużyny.

Jak się okazało, tuż po przegranej Anglików podczas meczu Euro 2020, media społecznościowe piłkarzy zalała fala TYSIĘCY obraźliwych, rasistowskich komentarzy. Najbardziej oberwało się piłkarzom czarnoskórym. Swoją drogą to zabawne, że Polska nadal uważana jest za najbardziej rasistowski kraj w Europie, podczas gdy właśnie takie sytuacje sprawiają, że cienka skorupka obrazu idealnych Anglików łatwo pęka.

Media społecznościowe wymagają nadzoru

Piłkarz angielskiej drużyny, Harry Maguire słusznie zauważył, że media społecznościowe wymagają zmian. Co z tego, że policja stara się wytropić autorów obrzydliwych, rasistowskich komentarzy, skoro większość pochodzi z założonych specjalnie w tym celu, fałszywych kont. Obrońca wskazuje, że samo wytropienie internetowych trolli nie wystarczy, ponieważ takie komentarze to na Facebooku i Twitterze to codzienność. W związku z tym konieczne jest zadbanie o bieżącą kontrolę obraźliwych komentarzy.

Zupełnie się z tym zgadzamy. Skala nienawiści w internecie jest ogromna i ma się świetnie. Ludzie piszą w sieci wszystko to, czego nigdy nie powiedzieliby prosto w oczy. Zapominają jednak, że słowo pisane ma taką samą moc, jak mówione. Piłkarze to także ludzie i od takich komentarzy także mogą się załamać, zwłaszcza jeśli otrzymują je od kilku tysięcy osób.

Co najsmutniejsze, wobec wszystkich tych doniesień wszyscy wydają się zapominać, że Anglia zdobyła wicemistrzostwo podczas Euro 2020, co przecież jest znakomitym osiągnięciem! To straszne, że Anglicy uważają się za największych przegranych, stojąc na podium.