Czy szykuje się wielki powrót do ekstraklasy?

Czy szykuje się wielki powrót do ekstraklasy?

Były reprezentant naszego kraju, Thiago Cionek, może wkrótce wrócić do ekstraklasy. Zdaniem portalu transfery.info nad zatrudnieniem piłkarza poważnie ma się zastanawiać Lech Poznań. Przypominamy, że Cionek nie znalazł pracodawcy i od 1. września jest wolnym zawodnikiem.

Cionek bez pracy

Dotychczasowa drużyna piłkarza, włoskie SPAL spadło do drugiej ligi. Zawodnik postanowił nie przedłużać z nią kontraktu, ani nie uzyskał zadowalającej oferty ze strony jakiegokolwiek innego klubu. W związku z tym z początkiem września stał się bezrobotny. W ostatnich dniach gruchnęła jednak informacja o tym, że zawodnik ten może wrócić do ekstraklasy. Jego usługami ma być bowiem zainteresowany Lech Poznań, który w tym okienku transferowym prowadzi prawdziwą ofensywę.

Lech Poznań szuka kolejnego wzmocnienia.

Drużyna z Poznania potrzebuje kolejnego defensora, który tworzyłby zgraną parę z zatrudnionym już Lubomirem Satką. Chociaż wcześniej klub zamierzał ściągnąć Patricio Stronatiego, negocjacje te zakończyły się jednak niepowiedzeniem, a Lech Poznań musiał dalej szukać wzmocnienia. Padło więc na Cionka właśnie.

34 latek jest już dość doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o występy w ekstraklasie, Chociaż kilka ostatnich sezonów spędził za granicą (przede wszystkim we Włoszech), to jakiś czas temu całkiem poprawnie spisywał się w barwach Jagielloni Białystok. Po zakończeniu sezonu 2011/2012 przeniósł się jednak do Padovy, a stamtąd – do Modeny, a następnie Palermo. Piłkarz rozegrał także ponad dwadzieścia meczów w reprezentacji Polski, gdzie grał jako obrońca. Wraz z kadrą wystąpił m.in. na Mistrzostwach Europy 2016 (gdzie nasza kadra dotarła do ćwierćfinału), jak i na nieudanych Mistrzostwach Świata w 2018.