Były reprezentant naszego kraju, Thiago Cionek, może wkrótce wrócić do ekstraklasy. Zdaniem portalu transfery.info nad zatrudnieniem piłkarza poważnie ma się zastanawiać Lech Poznań. Przypominamy, że Cionek nie znalazł pracodawcy i od 1. września jest wolnym zawodnikiem.

Cionek bez pracy

Dotychczasowa drużyna piłkarza, włoskie SPAL spadło do drugiej ligi. Zawodnik postanowił nie przedłużać z nią kontraktu, ani nie uzyskał zadowalającej oferty ze strony jakiegokolwiek innego klubu. W związku z tym z początkiem września stał się bezrobotny. W ostatnich dniach gruchnęła jednak informacja o tym, że zawodnik ten może wrócić do ekstraklasy. Jego usługami ma być bowiem zainteresowany Lech Poznań, który w tym okienku transferowym prowadzi prawdziwą ofensywę.

Lech Poznań szuka kolejnego wzmocnienia.

Drużyna z Poznania potrzebuje kolejnego defensora, który tworzyłby zgraną parę z zatrudnionym już Lubomirem Satką. Chociaż wcześniej klub zamierzał ściągnąć Patricio Stronatiego, negocjacje te zakończyły się jednak niepowiedzeniem, a Lech Poznań musiał dalej szukać wzmocnienia. Padło więc na Cionka właśnie.

34 latek jest już dość doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o występy w ekstraklasie, Chociaż kilka ostatnich sezonów spędził za granicą (przede wszystkim we Włoszech), to jakiś czas temu całkiem poprawnie spisywał się w barwach Jagielloni Białystok. Po zakończeniu sezonu 2011/2012 przeniósł się jednak do Padovy, a stamtąd – do Modeny, a następnie Palermo. Piłkarz rozegrał także ponad dwadzieścia meczów w reprezentacji Polski, gdzie grał jako obrońca. Wraz z kadrą wystąpił m.in. na Mistrzostwach Europy 2016 (gdzie nasza kadra dotarła do ćwierćfinału), jak i na nieudanych Mistrzostwach Świata w 2018.

Comments are closed.

More in:Ekstraklasa