Kolejne wzmocnienia Chelsea Londyn

Kolejne wzmocnienia Chelsea Londyn

Klub Chelsea Londyn nie oszczędza w tym roku na transferach. Ekipa już teraz zakontraktowała kilku bardzo solidnych piłkarzy, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Bliscy dołączenia do zespołu mają być bowiem Edouard Mendy, bramkarz Rennes oraz zawodnik West Hamu Declan Rice.

Chelsea się zbroi

Nie było tajemnicą, że ekipa przygotowała na ten sezon duży budżet, lecz wiele osób złapało się za głowę, gdy dowiedziało się, że na same transfery przeznaczone jest dwieście milionów euro. To najlepszy wynik spośród wszystkich europejskich klubów. Oczywiste stało się, że zespół prowadzony przez Franka Lamparda zamierza pozyskać naprawdę solidne wzmocnienia. I tak w kolejnych tygodniach ogłaszano, że od obecnego sezonu zawodnikami klubu stają się Kai Havertz, Timo Werner, Hakim Ziyech, Ben Chilwell oraz Thiago Silva.

Niedawno okazało się, że Chelsea zamierza sprowadzić jeszcze dwóch graczy. Najbliżej przenosin do nowej ekipy jest bramkarz Rennes, Edouard Mendy, jednak negocjacje z zawodnikiem West Ham United również mają znajdować się na zaawansowanym stadium. Wszystko wskazuje na to, że obaj zawodnicy dołączą do Chelsea w ciągu kilku następnych dni, w przypadku Mendy’ego – być może nawet godzin.

Wciąż nie wiadomo jednak, jak miała by przebiegać współpraca nowo pozyskanych zawodników z klubem ze stolicy Anglii. Ich ewentualna rola w zespole jest nadal nieznana, podobnie jak kwota, jaką klub ostatecznie zgodzi się za nich uiścić. Krążą jednak plotki, że grający w West Ham Rice może być dla klubu wart blisko pięćdziesięciu milionów euro. Jeśli negocjacje miałyby dojść do porozumienia, 21-latek zwiąże się z Chelsea Londyn na najbliższe 5 lat.