Leo Messi będzie zarabiał mniej!

Leo Messi będzie zarabiał mniej!

Jakiś czas temu internet wrzał od informacji o zakończonym kontrakcie Messiego z FC Barceloną. Wszyscy zastanawiali się, czy jeden z najlepszych piłkarzy na świecie opuści klub, w którym gra niemal przez okres całej swojej kariery? O to możemy być już spokojni. Co ciekawe, piłkarz podobno zgodził się na mniejsze zarobki.

Skąd ta burza wokół Messiego?

Oficjalny koniec kontraktu między Leo Messim a FC Barceloną wygasł 30 czerwca 2021 roku. Osoby śledzące na bieżąco karierę słynnego piłkarza od razu zaniepokoili się brakiem kolejnej umowy. Pojawiły się spekulacje, że Leo Messi w końcu postanowił zmienić klub, porzucając FC Barcelonę, której był wierny tyle lat.

Sytuację podgrzewały także plotki o problemach finansowych klubu piłkarskiego, a także o tym, że piłkarz wcale nie spieszy się z podpisaniem kolejnego kontraktu. Wiele wskazuje jednak na to, że opóźnienie wynika z napiętego grafiku piłkarza, który gra również w reprezentacji Argentyny. Obu stronom zależało również, by ustalić wszystkie szczegóły.

Leo Messi w FC Barcelona na kolejne 5 lat

W momencie, kiedy piszemy ten artykuł, oficjalne informacje podają, że piłkarz podpisał z klubem umowę na kolejne 5 lat. Biorąc pod uwagę wiek Messiego, jest to kolejna przyczyna kontrowersji. 34-latek pod koniec umowy będzie miał prawie 40 lat, co w zawodzie piłkarza stanowi wiek dość podeszły. Fani zastanawiają się, po co klubowi stary piłkarz, skoro celem FC Barcelona jest światowe mistrzostwo. Według niektórych informacji Messi będzie aktywnym graczem przez najbliższe dwa lata, a później zajmie stanowisko ambasadora klubu. To jednak są tylko spekulacje.

Na koniec wspomnimy o ostatniej już głośnej kwestii związanej z obecnością Messiego w klubie FC Barcelona. Piłkarz zgodził się ponoć o znaczną obniżkę pensji, według niektórych źródeł nawet o połowę! Co prawda znany gwiazdor prawdopodobnie nie odczuje tego poświęcenia. W końcu wciąż mówimy o dziesiątkach milionów dolarów.