Dyscypliny sportowe, w których Polacy są mistrzami

Dyscypliny sportowe, w których Polacy są mistrzami

Na pocieszenie w trakcie Euro 2020, w którym Polska już nie uczestniczy, przygotowaliśmy dla Was zestawieni dyscyplin sportowych, w których Polacy są absolutnymi mistrzami.

Piłka nożna to niejedyny sport Polaków

O meczach piłki nożnej zawsze jest najgłośniej. Jakoś tak się przyjęło, że jest to najpopularniejszy sport w Polsce i Europie. Piłkarzom kibicują nawet te osoby, które w ogóle nie interesują się sportem. Jak się jednak okazuje, inne dyscypliny sportowe również mają swoich wiernych kibiców.

Na początek warto wymienić polskich siatkarzy, których sukcesy odbijają się głośnym echem na całym świecie. Warto zaznaczyć, że sukcesami mogą pochwalić się zarówno drużyny męskie, jak i kobiece.

Do popularnych dyscyplin sportowych należą też skoki narciarskie i tutaj Polska także znajduje się na podium. Historia skoków narciarskich zawiera pełno polskich nazwisk i mowa tutaj nie tylko o Adamie Małyszu, ale przede wszystkim o Kamilu Stochu, który kontynuuje sukcesy starszego kolegi, obecnie już na emeryturze.

Na osobną uwagę zasługują także polscy kolarze. W czołówkach światowych wyróżnień regularnie pojawiają się polskie nazwiska. Sukcesami może pochwalić się kilku sportowców.

Sukcesy sportowe Polaków, o których nie słyszeliście

Nie wszystkie wydarzenia sportowe cieszą się ogromną popularnością w mediach. Bez wątpienia należą do nich sporty nowoczesne, takie jak snooker, czy poker. Wicemistrzostwo w snookerze osiągnął polski zawodnik Adam Stefanów w 2018 roku.

W Polsce nie brakuje również mistrzów żużla. Ten niebezpieczny sport dostarcza adrenaliny zarówno uczestnikom wyścigów, jak i widzom. Polska może pochwalić się kilkoma wicemistrzami w żużlu na arenie światowej!

Na dodatkowe uznanie zasługuje również Joanna Jędrzejczyk i jej zwycięstwa w zawodach Muay Thai. A skoro mowa o sztukach walki – Polacy są mistrzami również w taekwondo.

To tylko przykładowe dyscypliny, w których Polska wystawia najlepszych zawodników na świecie, a przynajmniej jednych z najlepszych. Biorąc pod uwagę, jak liczne są to sukcesy, łatwiej jest przełknąć porażkę Polaków w mistrzostwach piłki nożnej. W końcu nie można mieć wszystkiego.