Nowy zawodnik w Cracovii Kraków

Nowy zawodnik w Cracovii Kraków

Cracovia znalazła następcę sprzedanego do Burnley Michała Helika. Jest to 24-letni Chorwat Matej Rodin, który podpisał z klubem trzyletni kontrakt. Przypominamy, że Helik został sprzedany Burnsley za kwotę 800 tysięcy euro.

Nowy klub Helika

W środę zawodnik oficjalnie pożegnał się z Cracovią i został przedstawiony jako nowy zawodnik Burnsley – klubu, który występuje w Premier League. Jego osiągnięcia nie są być może znaczące (w poprzednim sezonie Burnsley zajęło w lidze 21. pozycję), niemniej jednak transfer do najwyższej Angielskiej klasy rozgrywkowej zawsze jest wyróżnieniem. Jak się okazało, Cracovia nie miała zbytnich problemów ze znalezieniem zastępcy. Zaledwie kilka dni po odejściu Polaka ogłoszono, że nowym zawodnikiem grającym na tej samej pozycji zostaje Matej Rodin.

Rodin w Cracovii Kraków – dotychczasowe dokonania.

Rodin to zawodnik będący z pochodzenia Chorwatem. Z krakowskim klubem podpisał trzyletni kontrakt, a wcześniej grał między innymi w Bośni i Hercegowinie (klub NK Gosk Gabela), a także we własnej ojczyźnie, w ekipie Lokomotivu Zagrzeb, a następnie HNK Śibenik. Następnie został wypożyczony do słoweńskiego NK Aluminij Kidricev, po czym powrócił do swojej ojczyzny i bronił barw NK Gosk. W kolejnym roku trafił do włoskiej Perugii, gdzie nie zagrał ani jednej minuty, a następnie przeniósł się z powrotem do Chorwacji, gdzie znalazł stałe miejsce w drużynie NK Varaźdin.

Zawodnik w poprzednim sezonie wystąpił łącznie w trzynastu spotkaniach, natomiast w obecnym zagrał w dwóch meczach. Może on grać zarówno na pozycji środkowego defensora, ale także jako pomocnik defensywny.