Zbigniew Boniek i jego życie w Rzymie

Zbigniew Boniek i jego życie w Rzymie

Obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek ma powody do dumy. Miejscem zamieszkania Zbigniewa Bońka jest dzisiaj Rzym, gdzie wymościł sobie bardzo przytulne i wygodne gniazdko.

Prezes PZPN nie ma na co narzekać. Czego dowodem może być jego przestronne lokum, w którym spędza mnóstwo czasu, otoczony piękną panoramą jednego z najpiękniejszych miast w Europie. Co więcej, postanowił nie inwestować w zakup domu, ponieważ mieszkanie jest na tyle przestronne, że w zupełności mu wystarcza.

Jego włoskie lokum nie należy do najmniejszych, ponieważ ma ponad 200 m2. Wnętrze mieszkania zajmują cztery sypialnie, dwie łazienki, duży salon i przestronna kuchnia. Ściany ozdabiają piękne obrazy, a bogato wyposażona biblioteczka jest idealnym dopełnieniem całego wystroju. Co więcej, zaraz obok znajduje się jeszcze drugie, niewielkie mieszkanko, które jest częścią całości głównego lokalu.

Jednakże pomimo zmiany miejsca zamieszkania Zbigniew Boniek nadal aktywnie udziela się w mediach i bardzo często wygłasza swoje poglądy nie tylko na temat piłki, ale też wielu innych dziedzin. Ponadto, w dalszym ciągu zajmuje stanowisko prezesa PZPN, gdzie podejmuje główne decyzje związane ze związkiem piłki nożnej. Jednym z największych postanowień było zdecydowanie się na zwolnienie selekcjonera Jerzego Brzęczka i wrzucenie na jego miejsce Paulo Sousy. Niestety nic nie trwa wiecznie. I za niedługo Zbigniew Boniek będzie musiał pożegnać się z prezesurą, ponieważ jest to jego ostatnia kadencja.