Iker Casillas walczy z hiszpańskim pożarem

Iker Casillas walczy z hiszpańskim pożarem

W Hiszpanii szaleją potworne pożary, z którymi od dłuższego czasu walczy już kilka tysięcy osób. Wśród bohaterskich ochotników znalazł się również były bramkarz Realu Iker Casillas, który wszystkie poczynania opisuje też na swoim profilu w mediach społecznościowych. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna, ale Hiszpanie nie zamierzają się poddawać.

Hiszpańskie piekło rozpętało się kilka dni temu, codziennie pochłaniając kolejne hektary lasów nie tylko w Hiszpanii, ale i w Portugalii. Do akcji włączyło się kilka tysięcy strażaków z obu krajów, aby ugasić wściekłe jęzory ognia, które szczególnie dewastują środkową część kraju. U boku niezłomnych strażaków z pożarem walczą równie niezłomni wolontariusze, a wśród nich była gwiazda Real Madryt Ikar Casillas.

Były bramkarz zasila grupę ochotników w jednej z hiszpańskich gmin – Navalacruz. Natomiast walkę z pożarem swoją i ochotników przedstawia na swoich profilach na Instagramie i Twitterze. Jego posty pokazują, jak dzielni Hiszpanie wznoszą zapory przeciwpożarowe, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia i zablokować mu drogę do innych regionów kraju. Są także zdjęcia, na których pojawiają się piły łańcuchowe, używane do ścinania drzew na barykady.

Były reprezentant Hiszpanii składa też uroczyste podziękowania, pisząc, iż jest niezmiernie wdzięczny, że do pomocy zgłosiło się tak wielu ludzi. Niektórzy nawet nie mieli pojęcia, jak złapać za piłę, czy łopatę. Jednak mimo to włączyli się do akcji, aby walczyć z rozszalałym pożarem. Warto tutaj zaznaczyć, że Casillas ma problemy z sercem i dwa lata temu doświadczył zawału. Jednak to wcale nie powstrzymało bohaterskiego Hiszpana przed niesieniem pomocy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Casillas był profesjonalnym zawodnikiem piłki nożnej przez ponad dwie dekady. W sumie rozegrał 167 meczów w reprezentacji Hiszpanii i wychodził na murawę w latach 1998 – 2020. Jego głównym klubem był Real Madryt, z którego w 2015 przeszedł do portugalskiej drużyny FC Porto.