Benjamin Mendy z siedmioma zarzutami o gwałt

Benjamin Mendy z siedmioma zarzutami o gwałt

Ostatnie oskarżenie wycelowane w kierunku Mendy’ego miało mieć miejsce w lipcu 2021 roku. Z powodu problemów natury prawnej Manchester City F.C. zawiesił w sierpniu swojego obrońcę.

Faktem jest, że obrońca Manchesteru City, Benjamin Mendy, został oskarżony o siedem gwałtów. 27-letni Mendy, który jest już oskarżony o serię przestępstw seksualnych, w zeszłym tygodniu został oskarżony o kolejny gwałt.

W środę reprezentant Francji pojawił się na wstępnej rozprawie w sądzie w Chester, przed swoim procesem, który rozpocznie się w przyszłym roku. Oskarżenie dotyczy nowej ofiary, którą Mendy miał wykorzystać seksualnie w lipcu tego roku.

Osiem przestępstw przeciwko pięciu kobietom

Jak na tę chwilę Benjamin Mendy oskarżony jest o osiem przestępstw przeciwko pięciu różnym kobietom, w tym o siedem zarzutów gwałtu na czterech kobietach. Wcześniejsze zarzuty to trzy przypadki gwałtu, które miały mieć miejsce 11 października 2020 roku. Jednym z nich jest zarzut o dotyk seksualny z 2 stycznia 2021 roku. Drugim jest gwałt z 24 lipca 2021 roku. A trzecim są dwa gwałty z 23 sierpnia 2021 roku.

Mendy występuje u boku swojego współoskarżonego Louisa Saha Matturie z Eccles w Greater Manchester, który również jest oskarżony o poważne przestępstwa seksualne wobec młodych kobiet.

Obecnie Mendy przebywa w areszcie tymczasowym, w którym tkwi już od 26 sierpnia.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w areszcie HMP Altcourse w Liverpoolu po 40-minutowym przesłuchaniu. Początkowo proces miał rozpocząć się w styczniu. Jednak teraz prawdopodobnie rozprawa zostanie przesunięta na późniejsze miesiące.