Strój sportowy dla amatora i profesjonalnego zawodnika, czym się różnią?

Strój sportowy dla amatora i profesjonalnego zawodnika, czym się różnią?

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym zawodnikiem czy początkującym graczem, od stroju sportowego wymagasz przede wszystkim zapewnienia komfortu na boisku. Kwestia modnego wykończenia, czy dodatkowych usług np. personalizacji odzieży z pewnością wpłynie na Twoją decyzję o wyborze marki, jednak to nie jest kluczowe.

Design stroju — powinien być priorytetem?

Bezapelacyjnie to jak wyglądasz w danym stroju, odbije się na Twoim samopoczuciu, jeśli czujesz się w czymś dobrze — automatycznie sprawi to, że poziom komfortu, jaki odczuwasz na boisku, wzrośnie. Dlatego warto wybrać ubranie w zgodzie ze swoim gustem, tak, by wręcz zachęcało Cię do wyjścia na trening. Obecnie na rynku jest mnóstwo marek, których projektanci nieustannie próbują zaskoczyć konsumentów niestandardowymi designami. Jeśli jednak jesteś fanem klasycznej kolorystyki i braku wyszukanych wzorów, takich opcji również nie brakuje w sklepach. Modne wykończenie stroju to istotna sprawa, jednak nie powinno być to najważniejszym czynnikiem, decydującym o zakupie.

Jaki materiał najlepiej sprawdza się w warunkach sportowych?

Okoliczności intensywnej aktywności fizycznej na boisku, są wyzwaniem dla projektantów ubrań sportowych. Stroje te nie tylko muszą być wygodne, chociaż to jedno z ważniejszych stawianych im wymagań, muszą być również wytrzymałe względem uszkodzeń mechanicznych oraz posiadać własności wentylacyjne. Takie cechy mają specjalnie opracowane technologicznie dzianiny poliestrowe. Mają one właściwości pozwalające na odprowadzanie wilgoci z ciała zawodnika, dodatkowo są wyjątkowo lekkie, wręcz niewyczuwalne podczas noszenia. Przed zakupem stroju warto przeanalizować skład materiałów, z jakich jest uszyty, ma to ogromny wpływ na komfort podczas meczu lub treningu oraz na czas użytkowania. Materiały, na które dobrze zwrócić uwagę to np. tkanina CoolMax, z której szyte są stroje sportowe polskiej marki PEHA: pehasports.com.

Jaki krój powinien mieć strój sportowy?

Krój odzieży sportowej w dużej mierze zależy od dyscypliny. Zasada, którą należy się kierować przy wyborze stroju zarówno do koszykówki, siatkówki, jak i piłki nożnej jest taka, by wybrać model nieograniczający ruchów podczas biegania, lub rzucania czy kopania piłki. Stroje sportowe nie mogą być zbyt obcisłe ani zbyt luźne, ponieważ mogłoby to negatywnie wpływać na rozgrywkę. Przed zakupem warto przeanalizować tabelę rozmiarów danego producenta, aby dopasować produkt idealnie do swoich wymiarów.

Strój sportowy dla profesjonalnego zawodnika, jak i dla amatora powinien posiadać mniej więcej takie same cechy. Niezależnie od stopnia zaawansowania gry stroje sportowe muszą być komfortowe, wygodne i dobrze prezentować się na ciele gracza.