Rasistowski kibic rzucał mięsem w ławkę Arsenalu

Rasistowski kibic rzucał mięsem w ławkę Arsenalu

Premier League potwierdziła, że ​​drużyna gości zgłosiła zarzut rasistowskich nadużyć. Osoby odpowiedzialne zostały już aresztowane, a dochodzenie w tej sprawie prowadzi Premier League.

Do aresztowania doszło po tym, jak kibic Leeds miał rzucać rasistowskie obelgi pod adresem piłkarzy siedzących na ławce Arsenalu. Sytuacja miała miejsce w pierwszej połowie sobotniego meczu, który Leeds przegrał z Arsenalem 1:4.

Po dokonaniu aresztowania w związku ze skargą własne śledztwo wszczęła również Policja West Yorkshire.

Leeds United złożył też oświadczenie, w którym potwierdza, że trwa dochodzenie w sprawie zarzutów rasizmu w pierwszej połowie meczu z Arsenalem. I, że w związku z zarzutem dokonano aresztowania jednego z podejrzanych.

Leeds United zbulwersowany zachowaniem swojego kibica

Klub poinformował, że w Leeds United rasizm nie będzie tolerowany. Natomiast każdy kibic, który posługuje się rasistowskim językiem, będzie podlegał dożywotniemu zakazowi na udział w meczach Leeds United.

Szef Arsenalu, Mikel Arteta, po wygranym 4:1 powiedział, że jeden z kibiców przejawiał rasistowskie zachowanie. Zostało to zgłoszone. I teraz zarządca stadionu będzie musiał poradzić sobie z tym problemem, korzystając ze wsparcia śledczych. Arteta dodał, że jest bardzo rozczarowany, ponieważ piłka nożna zrobiła bardzo wiele, żeby zażegnać rasizm na boisku. Na szczęście wyłamała się tylko jedna osoba.

Przejaw rasizmu podczas meczu z Arsenalem był pojedynczym incydentem, który musiał zostać odnotowany. Teraz władze będą musiały współpracować z klubami, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia.

Arsenal zwyciężył z Leeds 4:1

Arsenal pokonał Leeds 4:1 dzięki dubletowi Gabriela Martinelli. Pozostałe gole dla Arsenalu zdobyli Bukayo Saka i rezerwowy Emile Smith Rowe. Tym samym drużyna zaliczyła trzecie z rzędu zwycięstwo – i pierwsze na wyjeździe od 30 października.

Z powodu wzrostu liczby przypadków koronawirusa w całej lidze był to jedyny mecz Premier League, który odbył się w sobotę. Z kolei wyjazd Burnleya do Aston Villi przełożono na dwie godziny przed rozpoczęciem.

Arsenal ma cztery punkty przewagi na czwartym miejscu. Jednakże rywale Tottenham, Manchester United i West Ham mają do rozegrania mecze z Kanonierami.

Tymczasem Leeds odniosło tylko jedno zwycięstwo w ostatnich ośmiu meczach i znalazło się pięć punktów od strefy spadkowej, grając co najmniej dwa mecze więcej niż Newcastle i Burnley.