Czy wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to dobra opcja dla osób z urazami ortopedycznymi?

Czy wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to dobra opcja dla osób z urazami ortopedycznymi?

Osoby które na skutek wypadku odniosły poważne obrażenia narządów ruchu, pozostają zazwyczaj przez kilka tygodni unieruchomione w pozycji leżącej. Ich możliwości lokomocyjne ograniczone są poprzez opatrunki gipsowe założone na kończyny dolne lub okolice kręgosłupa. Okres rekonwalescencji przedłużony jest o czas rehabilitacji potrzebnej na pełny powrót do sprawności fizycznej. Stworzenie odpowiednich warunków domowych umożliwia komfort osobom chorym oraz ułatwia pracę ich opiekunom. Do tych celów niezastąpione są łóżka rehabilitacyjne, które można wypożyczyć na dowolny okres.

Dlaczego warto korzystać z tej usługi?

Zakup sprzętu medycznego to spory wydatek. Jest to mało opłacalna inwestycja, gdy niesprawność chorego ma charakter przejściowy. Lepsze warunki pod względem kosztów oferuje wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych, dysponująca ofertą atrakcyjną pod względem jakościowym i cenowym. Klient nie musi określać w umowie wynajmu czasu przewidzianego na użyczenie. Standardowo łóżko jest wypożyczane na okres miesiąca. Po tym czasie klient podejmuje decyzję o okresie dalszego użytkowania.

Warunki cenowe i gwarancja

W cenniku swoich usług wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych podaje koszty związane z wynajmem. Kwota miesięczna to tylko 120 zł. Dużym plusem jest dostarczenie łóżka do domu pacjenta i odbiór po zakończeniu kuracji. Koszt dostawy wraz z montażem w miejscu docelowym wynosi 100 zł i taka sama kwota jest ustalona za odbiór. Suma wydatków, nawet na kilka miesięcy, jest nieporównywalnie niższa od kwoty, którą należałoby przeznaczyć na zakup.

Dostarczane są łóżka całkowicie sprawne pod względem technicznym. W razie wystąpienie jakichkolwiek usterek w trakcie użytkowania, wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych zapewnia serwis napraw albo wymianę sprzętu na nieuszkodzony. Usługa ta jest objęta gwarancją zawartą w umowie.

Jakie możliwości stwarza łóżko rehabilitacyjne?

Specjalistyczne łóżko dla obłożnie chorych składa się z obudowy zabezpieczonej barierkami, osadzonej na nogach ze skrętnymi kółeczkami. Podłoże, na którym leży pacjent to metalowy stelaż z poprzecznymi listewkami. Jego poszczególne fragmenty da się ustawiać pod dowolnym kątem za pomocą pilota obsługującego mechanizm sterujący. Dzięki tym właściwościom konstrukcyjnym łóżko rehabilitacyjne umożliwia:

  1. wygodne ułożenie pacjenta,
  2. zabezpieczenie przed wypadnięciem osoby leżącej,
  3. samodzielną zmianę pozycji ciała przy pomocy ręcznego uchwytu,
  4. ustawienie pleców i nóg pod odpowiednim kątem,
  5. ustalanie pozycji leżącej, półleżącej albo siedzącej,
  6. samoobsługę w sterowaniu ustawieniami,
  7. podnoszenie leża w pionie góra – dół,
  8. przewożenie łóżka wraz z pacjentem w inne części pomieszczenia.

Komfort użytkowania

Wygodne ułożenie pacjenta redukuje napięcia mięśniowe powodujące dodatkowe dolegliwości bólowe. Miękkie podłoże materaca chroni skórę przed powstawaniem odparzeń i odleżyn. Dzięki możliwości ustawienia oparcia dla pleców, osoba pozostająca w łóżku może zdalnie kontynuować swoje zajęcia zawodowe zdalnie z użyciem laptopa. Albo dla rozrywki surfować po Internecie za pomocą tabletu.

Na łóżkach dostarczonych z wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych da się wykonywać w warunkach domowych zabiegi fizjoterapii. Nie bez znaczenia jest też ułatwienie pracy opiekunom chorego przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych.