Magazyn „Forbes” opublikował listę najlepiej opłacanych piłkarzy

Magazyn „Forbes” opublikował listę najlepiej opłacanych piłkarzy

Magazyn „Forbes” ponownie opublikował listę najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie, na której nie mogło zabraknąć Roberta Lewandowskiego. Napastnik polskiej reprezentacji uplasował się w czołówce, deklasując wiele innych gwiazd.

Faktem jest, że zarobki Lewandowskiego w Bayernie Monachium są naprawdę imponujące. Klub znakomicie odwdzięcza się za wkład polskiego piłkarza, czego dowodem może być jedno z najwyższych miejsc w rankingu najlepiej opłacanych piłkarzy.

Pierwsze miejsce na tegorocznej liście zajmuje gwiazda Manchesteru United Cristiano Ronaldo, którego transfer do Premier League z Turynu sprawił, że piłkarz wyprzedził w zarobkach samego Lionela Messiego. W tym roku Portugalczykowi przypadła pensja w wysokości 91 milionów funtów, z czego aż 70 milionów uzyska dzięki grze w barwach Manchesteru.

Na drugim miejscu uplasował się Lionel Messi, którego przejście z Barcelony do PSG przyniosło piłkarzowi 80 milionów funtów. Kolejne miejsca na liście najlepiej opłacalnych piłkarzy należą do Neymara z kwotą 69,5 miliona funtów oraz Kyliana Mbappe z zarobkami 31,5 miliona funtów.

Piąta pozycja przypadła Mohamedowi Salah z Liverpoolu, którego konto powiększyło się w tym roku o 30 milionów funtów. Natomiast szóste miejsce w rankingu zajął Robert Lewandowski. „Forbes” oszacował, że polski napastnik otrzyma od Bayernu Monachium 26 milionów funtów, co po przeliczeniu dawałoby około 140 milionów złotych. Za Lewandowskim ustawili się kolejno Iniesta, Pogba, Bale i Hazard.