Mateusz Bogosz (prawdopodobnie) idzie na wypożyczenie

Mateusz Bogosz (prawdopodobnie) idzie na wypożyczenie

Wszystko wskazuje na to, że jedna z największych nadziej polskiej piłki nożnej, Mateusz Bogosz wkrótce rozstanie się z Leeds United. Usługami młodego polaka mają za to być zainteresowane kluby takie jak SPAL 13 (2. liga włoska) oraz Castellon (La Liga 2). Szefostwo Leeds nie zgadza się jednak na klasyczny transfer, a jedynie na wypożyczenie zawodnika na sezon.

Transfer praktycznie pewny

Młody reprezentant Polski nie odnalazł się, niestety, w drużynie Leeds United. Po tym, jak przeniósł się tam z Ruchu Chorzów latem zeszłego roku, rozegrał zaledwie dwa mecze. Trener Marcelo Bielsa ewidentnie nie darzył go zaufaniem. Teraz, gdy drużyna z Leeds awansowała do najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej, szanse Polaka na regularną grę jeszcze bardziej zmalały. Stąd też zapadła decyzja o tymczasowej zmianie klubowych barw.

Pierwsi zainteresowani już są

Fakt, że Polak nie jest aktualnie potrzebny w Leeds nie oznacza jednak, że inne kluby nie dostrzegają jego potencjału. Zresztą, sam fakt że Leeds zgadza się jedynie na wypożyczenie świadczy o tym, że szefostwo docenia talent Bogosza i chce po prostu, by nabrał on dodtkowych szlifów. Według specjalizującego się w doniesieniach transferowych dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego póki co po naszego młodzieżowego reprezentanta zgłosiły się dwa kluby. Są to mianowicie SPAL 13 z drugiej ligi włoskiej oraz Castellon z drugiej dywizji Hiszpańskiej.

Choć po wywalczeniu awansu do Premier League taki transfer może być przez niektórych odbierany jako regres, należy zwrócić uwagę na młody wiek zawodnika. W związku z tym, że w Leeds Bogosz nie zdobył jak na razie popularności, trudno oczekiwać, by zainteresowały się nim kluby na podobnym lub wyższym poziomie. Tymczasowy transfer do SPAL 13 lub Castellon może być dla niego fantastyczną okazją na spokojny i stabilny rozwój.