Polska nie zagra z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata. A Formuła 1 odwołuje swoje imprezy w Rosji

Polska nie zagra z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata. A Formuła 1 odwołuje swoje imprezy w Rosji

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, oznajmił, że w czasie kryzysu na Ukrainie drużyna nie zagra w barażach do Mistrzostw Świata przeciwko Rosji.

Polska nie zagra z Rosją w barażach

Polska nie zagra w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA 2022 przeciwko Rosji w przyszłym miesiącu z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Cezary Kulesza powiedział, że związek prowadzi rozmowy ze swoimi odpowiednikami w Szwecji i Czechach w sprawie meczów barażowych, które zaplanowano na marzec 2022.

Prezes PZPN napisał na swoim Twitterze, że w obliczu eskalacji agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski nie zagra meczu z Republiką Rosyjską. I uważa, że jest to jedyna słuszna decyzja. PZPN prowadzi rozmowy ze szwedzkim i czeskim związkiem, aby przedstawić wspólne stanowisko FIFA.

Wcześniej UEFA przeniosła finał Ligi Mistrzów tego sezonu z Sankt Petersburga w Rosji na Stade de France pod Paryżem. Jednak, jak na tę chwilę, nie podjęła jeszcze oficjalnej decyzji o wyrzuceniu Rosji z eliminacji do Mistrzostw Świata. A to oznacza, że ​​drużyna nadal znajduje się obok Szwecji, Czech i Polski.

Formuła 1 odwołuje Grand Prix Rosji

Podobne oświadczenie wydał związek Formuły 1, ogłaszając w piątek, że zorganizowanie Grand Prix Rosji nie będzie możliwe z powodu najazdu tego kraju ziemie na swojego sąsiada. Decyzja została potwierdzona na oficjalnych profilach Formuły 1 w mediach społecznościowych.

F1 pisze, że Mistrzostwa Świata Formuły 1 odwiedzają kraje na całym świecie z pozytywną wizją jednoczenia ludzi i zbliżania narodów. Z tego też względu odwołano imprezy wyścigowe zaplanowane w Rosji. Zarząd Formuły 1, podobnie jak reszta świata, ma nadzieję, że działania wojenne ustaną jak najszybciej i znajdzie się pokojowe rozwiązanie obecnej sytuacji.

Najnowsze wiadomości z krajowej i zagranicznej piłki nożnej możesz znaleźć też na szybkapilka.pl.