Rozpoczynamy igrzyska olimpijskie 2021!

Rozpoczynamy igrzyska olimpijskie 2021!

23 lipca to początek rozgrywek podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich, które za każdym razem wzbudzają ogromne emocje. To także czas wielu sukcesów dla Polaków, którzy podczas igrzysk niejednokrotnie pokazali, na co ich stać. Czy w tym roku będzie podobnie?

Polacy z szansą na medale

Jak przed każdymi igrzyskami, również tegoroczne zawody poprzedzone są szacunkami ekspertów, którzy spekulują, kto ma szanse na jakie medale. Według doniesień Polska ma szansę na 6 medali.

Szacunki opiewają na 2 złote medale, z których jeden ma trafić do Anity Włodarczyk, dwa srebrne i dwa brązowe krążki. Powiedzmy, że są to bezpieczne szacunki, natomiast naszym zdaniem w tegorocznych igrzyskach startuje mnóstwo znakomitych sportowców. Pozwalamy sobie na własne szacunki, które zakładają jeszcze bardziej optymistyczny scenariusz. Jak będzie, o tym przekonamy się już wkrótce.

Polscy sportowcy startujący w igrzyskach olimpijskich

Wszystkich uczestników tegorocznych igrzysk w Tokio nie wymienimy, ponieważ jest to aż 215 osób. Sportowcy specjalizują się w wybranej dyscyplinie i łącznie naliczono ich 28, między innymi boks, judo, gimnastyka, jeździectwo, kajakarstwo, kolarstwo, czy koszykówka.

Wśród największych polskich gwiazd igrzysk możemy wyróżnić na przykład Igę Świątek — młodziutką tenisistkę, która już pokazała, co potrafi. W Polsce nie brakuje również mistrzów w rzucie młotem. W tym przypadku oszacowano największe szanse na złote i srebrne medale. Nic dziwnego, skoro w igrzyskach startują takie znakomitości jak Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow i Wojciech Nowicki.

Duże szanse na zwycięstwo przewiduje się również polskiej drużynie siatkarzy oraz drużynie sztafeciarek, które chcą wystartować w igrzyskach w pełnym składzie. Wiele z nich walczy w tym celu z kontuzjami. To jednak jeszcze nie koniec listy. Warto wspomnieć także o Aleksandrze Mirosław — mistrzyni świata we wspinaczce sportowej oraz o drużynie polskich wioślarzy.

Mocno trzymamy kciuki za naszych sportowców, zarówno tych, którzy już okryli się sławą, jak i tych, którzy dopiero będą mieli okazję zabłysnąć.