Ujawniono szczegóły Pokemon Unite Championship Series 2022

Ujawniono szczegóły Pokemon Unite Championship Series 2022

Pokemon Company ogłosiła szczegóły dotyczące 2022 Pokemon Unite Championship Series. Jest to największy turniej e-sportowy tej firmy dla mobilnego MOBA Pokemon Unite.

Turniej będzie składać się z serii turniejów kwalifikacyjnych, które odbywać się będą każdego miesiąca – począwszy od lutego 2022 roku. A całość zakończą mistrzostwa świata w Londynie. Ujawniono, że prawdopodobnie pojawi się pula nagród o łącznej wartości 1 miliona dolarów.

Rozgrywki dostępne na iOS, Androida i Nintendo Switch

Gracze będą mogli wziąć udział w rozgrywkach, korzystając z wersji gry na Nintendo Switch, iOS lub Android.

Pokemon Unite to mobilna gra Nintendo Switch, w której składające się z pięciu graczy dwie drużyny stają przeciwko sobie, aby zdobywać punkty za cele na mapie. Gra została wydana w 2021 roku. Z kolei w tym roku Pokemon Company zaczyna inwestować w swój ekosystem e-sportowy.

Turniej będzie otwarty dla graczy z siedmiu stref regionalnych, w tym Azji i Pacyfiku, Europy, Japonii, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Oceanii i Korei Południowej. Zawodnicy najpierw będą musieli utworzyć własną drużynę złożoną z pięciu członków, a potem zaciągnąć się do odpowiednich kwalifikacji regionalnych za pośrednictwem platformy turniejowej Battlefy. Udział w turnieju mogą wziąć wszyscy gracze w wieku 16 lat (w niektórych regionach w wieku 18 lat) z kwalifikujących się regionów.

Co miesiąc finały turniejów

Turniej będzie składał się z eliminacji regionalnych, po których następować będą comiesięczne finały. Gracze będą zdobywać punkty mistrzowskie w oparciu o ich wyniki. A najlepsze drużyny awansują do mistrzostw regionalnych. Z kolei najlepsze drużyny w mistrzostwach regionalnych jeszcze w tym roku zostaną wybrane do udziału w Pokemon World Championship.

Pierwsze otwarte kwalifikacje w Pokemon Unite Championship zostaną rozegrane w dniach 19 i 20 lutego.

Pokemon Unite to ciekawa i angażująca gra z dobrą formułą. Łączy w sobie pokemony, urządzenia mobilne i MOBA. Gra okazała się bardzo popularna w 2021 roku. A to skłoniło deweloperów i wydawców do inwestowania w swój ekosystem e-sportowy. Gra wciąż znajduje się na początkowych etapach. Jednakże ta imponująca pula nagród, jaką przyszykowano na tegoroczny turniej, wskazuje na jeszcze większe nagrody w przyszłości.

Tutaj dowiesz się, co o esporcie myśli polski rząd.