”Zadziorna bestia”- Sebastian Kowalczyk, sensacyjne powołanie

”Zadziorna bestia”- Sebastian Kowalczyk, sensacyjne powołanie

Kazimierz Moskal wspomina, że powołany do kadry Sebastian Kowalczyk miał charakter wojownika i walczaka. Podobno w każdym roczniku był kapitanem, dlatego jest to zdecydowany typ lidera, tak twierdzi natomiast Dariusz Adamczuk. Sebastian jednak mimo miłych słów od poprzednich trenerów musi teraz przekonać do siebie nieugiętego Paulo Sousę. Młody mężczyzna bowiem został powołany do kadry i teraz to właśnie Portugalczyk będzie jego trenerem. 

Gracz Pogoni Szczecin w składzie do eliminacji Mistrzostw Świata 2022

Wielkie poruszenie w świecie sportu wywołała wiadomość, że zawodnik Pogoni Szczecin Sebastian Kowalczyk został powołany do kadry, a do tego zagra w meczach eliminacyjnych z Andorą, Węgrami oraz Anglią do Mistrzostw Świata 2022. Z początku nikt nie dawał szans chłopakowi, tymczasem przeszedł selekcję i pojawił się na zgrupowaniu. Paulo Sousa widocznie dostrzegł coś, czego nikt wcześniej nie zauważył w młodym zawodniku.

Jak podkreśla selekcjoner według niego, Sebastian Kowalczyk swoimi umiejętnościami może w niedużym czasie odmienić sytuację w grze. Z pewnością tez pojawią się momenty w grze, gdzie jego umiejętności będą kluczowe. Sousa na podstawie umiejętności, które posiada Kowalczyk, uważa, że pojawią się momenty w meczu, gdzie będą one niezwykle istotne.

Agresywny, dryblujący

Powołanie Sebastiana Kowalczyka pewnie dziwie wiele osób, zwłaszcza że w bieżącym sezonie nie popisał się umiejętnościami. Jednak, gdy spojrzymy na to szerzej W PKO Ekstraklasie to drugi najwięcej dryblujący zawodnik. Na boisku jest aktywny i agresywny, przez co nie boi się wchodzić w przeciwnika i odbierać mu piłkę. Specjalista Canal+, były reprezentant Polski Radosław Majdan również widzi w młodym zawodniku potencjał. 

Oceniając jedynie grę w Pogoni, nie zobaczymy pełni potencjału zawodnika. W klubie jest duża rotacja jeżeli chodzi o zmianę pozycji, a także drużyna ogólnie nie strzela zbyt wiele bramek. Ogólnie jest to drużyna, gdzie ocenią się ją jako całość, a nie analizuje wyniki pojedynczych zawodników. 

Mówią na niego zadziorna bestia

Sebastian Kowalczyk karierę piłkarską zaczynał w Salosie Szczecin. Dopiero w wieku czternastu lat trafił do Akademii Pogoni Szczecin. W sezonie 2016/2017 młody zawodnik zadebiutował w Ekstraklasie i tak zaczęła się jego poważna piłkarska kariera. Trener wspomina, że był typem zadziornej bestii i walczaka, taki miał charakter. Kibice mają nadzieje zobaczyć walecznego ducha na meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata 2022.