Chorwacja na MŚ 2022 dzięki samobójczej bramce Fyodora Kudryashova

Samobójczy gol Fyodora Kudryashova sprawił, że ​​Chorwacja przeskoczyła Rosję w grupie H, wygrywając 1:0 i tym samym przypieczętowując swoje miejsce na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze.

W trudnym spotkaniu rozgrywanym na podmokłym boisku Chorwacja miała znaczną przewagę w posiadaniu piłki podczas meczu. Jednak przez całe spotkanie nie mogła wprowadzić jej do rosyjskiej bramki. Ostatecznie Chorwacji udało się złamać silną obronę Rosjan, gdy Kudryashov w 81. minucie strzelił „samobója”.

Zwycięstwo nad Rosją oznacza, że Chorwacja stała się ​liderem grupy H z 23 punktami, a Rosja musi zadowolić się miejscem drugim z 22 punktami.

Chorwacja dominowała w posiadaniu piłki i największe szanse wykazywała w niepewnej pierwszej połowie meczu. Gospodarze wywierali presję, zmagając się na boisku w ulewnym deszczu. W 24. minucie strzał głową Ivana Perisica przeleciał nad poprzeczką, zanim Marcelo Brozovic wykonał dwie próby z dystansu, by zmusić Safonova do sprytnej obrony.

W drugiej połowie Chorwacja wepchnęła Rosję głębiej na własną połowę i była najbliżej strzelenia bramki w 48. minucie, kiedy Mario Pasalic trafił dośrodkowanie Josipa Juranovica. Jednakże jego główka została znakomicie odbita przez Safonova.

Na boisku utworzyły się kałuże i wyglądało na to, że Chorwacja nie znajdzie wyjścia ze swojej sytuacji. Jednak w ostatnich dziesięciu minutach dopisało im zasłużone szczęście, gdy Kudryashov próbował dośrodkowania w pole karne, ale ostatecznie umieścił piłkę we własnej bramce.

Zasłużone zwycięstwo Chorwacji

W spotkaniu z Rosją Chorwacja była jedyną drużyną, która faktycznie próbowała zagrać dobry mecz. W trudnych warunkach pogodowych oddała na bramkę aż 20 strzałów. A kiedy gra zaczęła przekształcać się w mecz piłki wodnej, Rosja zastosowała kawał dobrej obrony, ale nie udało jej się oddać ani jednego strzału na bramkę.

Rosjanie grali zachowawczo przeciwko chorwackiej drużynie, która wciąż naciskała, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramka Chorwacji była niewątpliwie łutem szczęścia, ale zwycięstwo w pełni zasłużone.

Więcej informacji na temat Mistrzostw Świata 2022 w Katarze można znaleźć na fussball.pl.