Robert Lewandowski: Napastnik Bayernu Monachium chce nowego wyzwania

Robert Lewandowski: Napastnik Bayernu Monachium chce nowego wyzwania

Niemcy wycenili Roberta Lewandowskiego na ponad 100 milionów funtów, co może polskiego napastnika wykluczyć z obiegu. Pomimo że Lewandowski jest zadowolony z Bayernu, chciałby też dołączyć do innego czołowego klubu w Europie, zanim skończy 35 lat. Jednakże wiele wskazuje na to, że Polak raczej nie zrobi żadnego ruchu, który zaszkodziłoby jego dobrym relacjom z Bayernem.

Ostatnimi czasy mówi się, że Robert Lewandowski chce nowego wyzwania – poza Bayernem Monachium. Problem w tym, że klub wycenił go na ponad 100 milionów funtów. W sierpniu napastnik polskiej reprezentacji skończył 33 lata. Dlatego przed 35 rokiem życia chciałby jeszcze pograć w innym prestiżowym klubie europejskim.

Faktem jest, że wartość Lewandowskiego jest bardzo wysoka i dlatego klub zamierza zrobić wszystko, aby utrzymać go w swoich szeregach do końca kontraktu, który potrwa aż do 2023 roku. Tak więc, do tego momentu nie ma zbyt wielkich szans na to, żeby Robert Lewandowski opuścił swój obecny klub.

Faktem jest również to, że jak dotąd Bayern nie zaoferował jeszcze polskiemu piłkarzowi żadnego przedłużenia kontraktu i w dalszym ciągu na stole leży jedynie obecna umowa. Jak wiadomo, zabezpieczenie sobie dobrego przejścia do innego klubu o wysokich notach staje się z wiekiem coraz trudniejsze dla piłkarzy.

Według mediów polski napastnik jest postrzegany jako nieco sfrustrowany niechęcią Bayernu do transferu. Aczkolwiek jest mało prawdopodobne, aby Lewandowski zdecydował się na kroki, które zaszkodziłyby jego dobrym relacjom z Bayernem Monachium.

56 bramek Lewandowskiego w zeszłym sezonie

Robert Lewandowski uważany jest za jednego z najlepszych napastników w światowej piłce nożnej. Doskonałym tego dowodem może być 56 bramek, które strzelił w zeszłym sezonie zarówno dla klubu, jak i dla polskiej reprezentacji.

Polak strzelił już trzy bramki w zaledwie dwóch pierwszych meczach Bayernu, w tym w wygranym spotkaniu z Borussią Dortmund w UEFA Super Cup.

Ponadto, w środowisku piłkarskim Lewandowski jest powszechnie znany z doskonałego dbania o swoją formę. Szef Manchesteru City, Pep Guardiola, określił Polaka jako najbardziej profesjonalnego gracza, jakiego kiedykolwiek spotkał.

Więcej informacji o Robercie Lewandowski można znaleźć na www.czerwonakartka.pl.