Cristiano Ronaldo z rekordem występów

Cristiano Ronaldo z rekordem występów

Podczas środowego spotkania Ligi Mistrzów Cristiano Ronaldo zdetronizował Ikera Casillasa, pobijając jego rekord występów. Dzięki golom Ronaldo i Tellesa Manchester United wygrał z Villareal FC 2:1, zdobywając trzy punkty w tabeli.

Dla portugalskiego napastnika to historyczny mecz, który był jego 178 spotkaniem rozegranym w Lidze Mistrzów. Tym sposobem pobił rekord Ikera Casillasa, chociaż sam występ Ronaldo nie był najwyższych lotów. Faktem jest, że Portugalczyk zaliczył bramkę w spotkaniu, jednak zmarnował też kilka bardzo dobrych okazji. Przykładem może być tutaj sytuacja, jaką mógł stworzyć dla Jadona Sancho. Mógł podać piłkę swojemu koledze z drużyny w odpowiedniej chwili, ale tego nie zrobił.

Media oceniają grę Ronaldo

Występ Cristiano Ronaldo oceniły też media sportowe, które nie przyznały mu maksymalnych ani nawet bardzo wysokich not za występ. Portal SofaScore.com ocenił grę zawodnika na 7,4. Z kolei brytyjska gazeta „The Sun” wystawiła piłkarzowi notę na 6/10, tak samo jak francuski portal Sportnews24.fr.

Innego zdania był trener Manchesteru Gunnar Solskjaer, który oznajmił, że jest pod wrażeniem poziomu koncentracji, jaki Ronaldo prezentował w meczu z Villareal. Dodał też, że Portugalczyk bardzo sumiennie przygotowywał się do tego spotkania i kiedy pojawiła się szansa na bramkę, z miejsca ją wykorzystał. I być może mógł podjąć kilka lepszych decyzji w pierwszej połowie spotkania, jednak ogólny występ Ronaldo można zaliczyć do udanych.

Solskjaer jest już myślami przy kolejnym meczu, w którym zawodnicy z Manchesteru zmierzą się z Evertonem.