Kibic Evertonu rzucił butelką w graczy Aston Villi

Kibic Evertonu rzucił butelką w graczy Aston Villi

Kibic Evertonu został oskarżony o napaść po tym, jak Lucas Digne i Matty Cash z Aston Villi zostali uderzeni plastikową butelką. Przedmiot został rzucony z trybun podczas sobotniego meczu Premier League. Butelka wystrzeliła z trybun w momencie, gdy zawodnicy Aston Villi świętowali bramkę Emiliano Buendii w wygranym meczu 1:0.

Policja z Merseyside poinformowała, że podejrzanym jest 19-letni Roger Tweedle z Cranehurst Road w Walton, który został już zwolniony z aresztu za kaucją. 28 lutego pojawi się w sądzie South Sefton Magistrates.

Dzień po incydencie z Evertonem obrońca Chelsea Londyn, Antonio Rudiger, został trafiony przedmiotami rzucanymi przez kibiców Tottenhamu na Stamford Bridge. Głos w tej sprawie zabrał trener Thomas Tuchel, który poprosił kibiców o „okazanie szacunku”.

Po wygranym przez Chelsea meczu (2:0) w Premier League, Rudiger został uderzony m.in. zapalniczką, która wyfrunęła z sekcji trybun dla gości. Policja podaje, że w ostatnim czasie jest to jeden z wielu incydentów związanych z rzucaniem przedmiotów na boisko.

Szukasz więcej newsów ze świata piłki nożnej? Odwiedź www.czerwonakartka.pl.

Thomas Tuchel apeluje do kibiców o szacunek

Tuchel wysłał wiadomość do kibiców klubu, aby wspierali swoją drużynę i dodawali jej skrzydeł. Dodał, że gracze uwielbiają mieć kibiców na trybunach, kochają świetną atmosferę i to, że nie muszą odgradzać się od nich płotami, siatkami i panelami z pleksi. Dlatego od tego momentu wszyscy muszą okazywać szacunek.

Trener oznajmił też, że jeśli jest to nowy trend, to należy działać wspólnie, aby jak najszybciej go zażegnać. Tym samym będzie można chronić fantastyczne środowisko i niepowtarzalną atmosferę na piłkarskich stadionach.

Thomas Tuchel nie widział, że Rudiger został trafiony zapalniczką. Dowiedział się o tym kilka minut po fakcie. Był w pełni skupiony na meczu, z tego względu przeoczył to nieprzyjemne doświadczenie.

Coraz więcej okropnych kibiców na trybunach

Dane opublikowane w piątek pokazały, że aresztowania na meczach piłkarskich w pięciu najlepszych ligach angielskich od lat są na najwyższym poziomie. Z kolei zachowania kibiców stają się coraz gorsze. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy kampanii doszło do ponad 800 aresztowań związanych ze światem piłki nożnej. Ponad 750 ze zgłoszonych przypadków obejmowały zamieszki kibiców.

W oświadczeniu po meczu z Villa przedstawiciele Everton oświadczyli, że klub zabroni wejścia na mecze wszystkim kibicom, którzy zostaną zidentyfikowani jako osoby rzucające przedmioty z trybun. Z kolei menedżer tymczasowy Evertonu, Duncan Ferguson, nazwał ten incydent „haniebnym”.

Na początku stycznia podobny incydent z rzuceniem butelki miał miejsce na Elland Road, kiedy Matt Lowton z Burnley został uderzony podczas świętowania gola przeciwko Leeds.

Reprezentant Republiki Irlandii, Andy Reid, również dorzucił swoje trzy grosze, twierdząc, że dla takich kibiców powinien obowiązywać dożywotni zakaz wejścia na stadion. Jest to niebezpieczna i zupełnie niepotrzebna metoda własnej ekspresji. Ponadto niektóre przedmioty, jak zapalniczki, czy pełne butelki z nakrętką, podczas uderzenia naprawdę mogą wyrządzić komuś krzywdę.